Sitemize üye iseniz
aşağıdaki formu kullanınız.
Üyeliğiniz yoksa yeni üyelik kaydı yapınız

Şifremi unuttum               Aktivasyon emaili
Email adresiniz Şifreniz
18 Aralık 2014
Kocaeli / C Değiştir

TuRAN NASIL KURULACAK???

Yönümüzün AB’ye kaydığı şu günlerde asıl yürümemiz gereken ve stratejik işbirliğide bulunmamız gereken yol Turan yoludur. Başta bağımsızlığını kazanmış Türk Cumhuriyetlerİ daha sonra bağımsızlık mücadelesi veren soydaşlarımız bu stratejinin ana hatlarını teşkil etmektedir. Başta Türk cumhuriyetlerİ olmak üzere Tüm Türklerde İslam bilinci hakimdir. Şimdi Geliniz Kendi soydaşlarımızın yaşadığı Cumhuriyetlerdeki Müslümanlık oranlarına bakalım:

06 Mart 2012 Salı 20:49
TuRAN NASIL KURULACAK???
Okunma sayısı: 367

 


Yönümüzün AB’ye kaydığı şu günlerde asıl yürümemiz gereken ve stratejik işbirliğide bulunmamız gereken yol Turan yoludur. Başta bağımsızlığını kazanmış Türk Cumhuriyetlerİ daha sonra bağımsızlık mücadelesi veren soydaşlarımız bu stratejinin ana hatlarını teşkil etmektedir. Başta Türk cumhuriyetlerİ olmak üzere Tüm Türklerde İslam bilinci hakimdir. Şimdi Geliniz Kendi soydaşlarımızın yaşadığı Cumhuriyetlerdeki Müslümanlık oranlarına bakalım:Azerbaycan 8,177,717%94 MüslümanKırgızistan 5,356,869%75 MüslümanKKTC%98 müslüman
Özbekistan 27,345,026
%88 muslümanKazakistan 15,340,533 (%60 türk var)
%47 Müslüman
%44 ortodoks
Türkmenistan%89 müslümanBu tabloya özerk cumhuriyetleri de eklediğimizde Müslümanlık oranı ezici bir çoğunluğa ulaşmaktadır. Görüldüğü gibi Sonuç olarak Türk soyunun baskın dini İslamiyettir. İlayı kelimetullah bu bilinçle hareket eden alt yapısı sağlam olan bir ülküdür. Ona karşı çıkanların bilgisizlik ve bilinçsizlikten ötürü olduğu bu tabloda çok açıktır. Turan işbirliği çerçevesinde Türk soyunun sosyolojik gerçeklerini göz özünüde bulundurması gerekir.

HEPİMİZİN ÜLKÜSÜ TURAN FAKAT TURANI NASIL GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ?

Günümüzün Sosyopolitik durumlarına bakarsak TURAN ,Öncelikle Türkiye ( Türkiye'nin başına TURAN Sevdalısı biri gelip,Misak-ı milli sınırlarına hükmedecek) Sonra Türk-İslam birliği ile bu gerçekleşebilecek gözüküyor.
Yalnız TURAN kurucu ülkeleri TÜRK-İSLAM ( Türkiye,Azerbeycan,Doğu türkistan...gibi) olmaları baş seçenektir.Sadece TÜRK (Gagavuz Türkleri...v.b) olanlar veya
Sadece Müslüman ( Filistin,Pakistan..v.b) Olan Ülkeler'in kurucu ülkeler arasında olması bazı stratejik hataları da kendiliğinden getirecektir.


Yukarıdaki saydığımız bir birliktelğin olması muhtemeldir çünkü; Türk cumhuriyetleri ve Türk Devletleri zaten bizimle birlikte hareket edeceklerdir,Müslüman dünyası da yüzyıllardır yaşadığı zulümden ve emperyalist güçlerden bunalmış bir nevi I'la-yı Kelimatullah 'ı amaçlayan bir Devlet tarafından bir birliğin oluşmasına sıcak bakacaklardır.

http://www.turkislamdevletleri.com/showthread.php?t=83488

 

Üye olmayan okurlarımızın yorumları "Misafir" kullanıcı adıyla yayınlanmaktadır.

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!

   
Henüz yorum eklenmemiş
İlk yorumu siz ekleyin
gebze